Odstartoval příjem žádostí o podporu z programu RES+ Modernizačního fondu

Státní fond životního prostředí spustil příjem žádostí do programu RES+ pro projekty do 1 MWpnad 1 MWp. Hlásit se mohou žadatelé s projekty, které prošly začátkem letošního roku předregistrací. Státní fond životního prostředí pro žadatele připravil také instruktážní videa.

Šanci získat finance z Modernizačního fondu na instalaci střešní FVE mají nyní zejména velcí hráči na energetickém trhu zařazení do systému ETS, solární elektrárny s výkonem nad 1 MW na podnikatelských či obytných budovách nebo projekty sdružené pod jeden žadatelský subjekt.

Z důvodu překryvu s ostatními dotačními programy nejsou prozatím z programu RES+ podporovány menší projekty jednotlivých výroben elektřiny, a to jak podnikatelské, tak ty na veřejných či obytných budovách.

V říjnu startuje program navazující na Novou zelenou úsporám a čeká se také na podmínky Operačního programu Životní prostředí (OP ŽP) nebo Operačního programu Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost (OP TAK) – v prvním případě je termín neznámý, o OP TAK má vláda rozhodnout v září 2021, Evropská komise pak v únoru 2022.

Kdo dosáhne na podporu z RES+ pro střešní FVE?

Pokud váš záměr nevyhovuje podmínkám programu RES+, můžete pokračovat v přípravě projektu pro některou z nadcházejících dotačních příležitostí. O těch vás budeme dále informovat.

Chcete se ucházet o podporu z Modernizačního fondu?

Pokud se chcete ucházet o podporu z Modernizačního fondu, klikněte na odkaz níže a my Vám zašleme podrobnější nabídku našich služeb.

Mám zájem o nabídku služeb

Kontaktujte nás

E-mail: office@frankboldenergy.cz

Telefon: (+420) 545 213 975 (po–pá 8–16:00)

Spolupracujeme s

Frank Bold Advokati Rauchenberg

Zásady ochrany osobních údajů

Frank Bold Energy, s.r.o | Údolní 567/33 602 00 Brno | IČO 08333921